Pilt
Foorum Koosseis Kroonika Repertuaar Kontaktandmed Hooaeg Kaarli kiriku kodulehekülg Proovid Tutvustus
    

KROONIKA
HOOAEG 2008-2009

Koori kroonik - Ave Rosenthal

Kontsert Jõhvi Mihkli kirikus 21. septembril

21. septembril, Madise päeval ja ühtlasi suve viimasel päeval, toimus selle hooaja esimene väljasõit-kontsert Jõhvis.

Meie ühine päikeseline pühapäev algas keskpäeval Kaarli kiriku parklas. Võtsime bussis kohad sisse ja asusime Kirde-Eesti poole teele. Paar tundi bussisõiduaega lendas kiirelt, saatjaks üleüldine mõnus jutuvada, bussi eesotsas istujatel ka Raadio 2 saade „Olukorrast riigis“ ja kõigile reisijatele võrdses koguses värvilisi looduspilte aina sügisesemaks muutuvast Eestimaa loodusest.

Aeg oli meil õige loetud, seega käis Valaste joaga – mis on, muide, Eesti kõrgeim juga ja see voolab servast alla nii, et joa kõrguseks saab lugeda 54 meetrit – tutvumine ja pildistamine päris kärmelt.

Pilt

Edasi kihutasime Jõhvi, kus jäi enne kontserti parasjagu aega kiire lõuna teha ning esitatav kava kirikus läbi proovida.

Meiega olid kaasas Piret ja Mikk, kaasa musitseerisid viiulil Niina Murdvee ja orelil Mart Siimer. Kirikusse kogunes meid kuulama paarkümmend inimest. Esitasime Siimeri, Kreegi ja Sisaski teoseid.
Miku kommentaar: „Siimeri Sanctus valmistas positiivse elamuse: see pole kunagi varem nii hästi välja tulnud! Kiitus!“

Kuna Jõhvi saab tunda uhkust uue kontserdimaja üle, siis käisime meiegi seda ilusat hoonet kaemas. Õieti küll vaid bussiaknast piilumas, kuna juba kiskus hämaraks. Tagasiteel seeõttu värvilisi sügispilte enam nautida ei saanud – sügis ju kohe käes, läheb vara pimedaks.

Ilusat alanud sügist!