Einar Soone 60 Foorum Koosseis Kroonika Repertuaar Kontaktandmed Hooaeg Kaarli kiriku kodulehekülg Proovid Tutvustus
    

KROONIKA
HOOAEG 2007-2008

Koori kroonik - Kadi Heinsalu

Koorikonkursil neljandaks!

Põltsamaal, X Eesti Kammerkooride Festivalil 5. aprillil 2008 saavutas meie koor A grupis IV koha. Dirigent Mikk Üleoja valiti konkursi parimaks dirigendiks. Vaat ka http://www.ekkl.ee/index.php/ee/festival

Mikk Üleoja kommentaar:
On hää meel tõdeda, et kohanumbrit vaadates läks meil nii hästi, kui üldse minna sai! "Noorusest" jagusaamine nõudnuks meie poolt juba 150% õnnestumist ning ilmselt ka "Nooruse" poolset pisukest ebaõnnestumist. Aga hää konkurendi ebaõnne me küll ei soovi, eks?
Kuidas aga läks meil sisuliselt, kohanumbrit kõrvale jättes? Osalejana ei saa ma kuidagi objektiivsusele pretendeerida. Tundus, et "Mu süda" oli peris hää (laula või ühehäälselt, kui on ikka muusikaliselt väga paindlik ning kõlaliselt esteetiliselt nauditav, siis see puudutab inimesi), Machaut jättis vähemalt kuulajatele mulje (mulle juba natuke vähem, aga üldiselt polnud viga, õeraas oli igal juhul suhteliselt jahmunud), "Varga" esituse tahaks võimalikult kiiresti unustada (unustamine pidi olema muusiku ellujäämiseks üks tähtsamaid võimeid), "Siin mu rõõmumaa" ronis jälle teetammile tagasi, kuid kannatas juba selgelt hapnikupuudusest tingitud vaimsete vaeguste all. Arvestades olukorda ning kui "Varas", RAISKMAÜTLEN, kõrvale jätta, siis saime hakkama. Päris 100% me ennast ei realiseerinud, aga väga palju puudu ka ei jäänud. Igal juhul on kuhjaga põhjust rõõmus olla ja ennast väheke kiita! Eriliselt tahaksin teid tänada kirikus esitatud "Agnus Dei" eest: see oli tõeliselt hingekosutav ja kaunis!!!