Einar Soone 60 Foorum Koosseis Kroonika Repertuaar Kontaktandmed Hooaeg Kaarli kiriku kodulehekülg Proovid Tutvustus
    

KROONIKA
HOOAEG 2007-2008

Koori kroonik - Kadi Heinsalu

Einar Soone 60. sünnipäeva tänujumalateenistus. Mihklipäeva kontsert – Püha Miikaeli Mõõk

Septembri viimasel nädalal oli kaks tähtsat üritust Kaarli kirikus. Kolmapäeval 26. septembril tähistas kogudus piiskop Einar Soone 60. sünnipäeva tänujumalateenistusega.
Meie koor osales koos teiste Kaarli koguduse kooridega, esitades värskelt Eerik Jõksil valminud lauldavaid liturgiaid. Oli ka kaks Mart Siimeri tööd. Armulaua liturgia ajal võlus Siimer spetsiaalselt selleks otstarbeks kohale toodud portatiivselt elektriorelilt ka üsna kosmilisi helitaustasid meie laulule saateks. Jõks laulis all altari ees ette.
Kohal olid kõik olulised kirikuisad, kes kordamööda Pühakirja lugesid, peakõne pidas peapiiskop Andres Põder ja tänukõne sünnipäevalaps ise. Eriti huvitav oli armulaua jagamine – seda jagati viiest kohast, kaks kirikuõpetajat tulid ka üles kooripealsele ja me saime laulmise keskel vaikselt armulaual ära käia. Einar Soone jagas armulaualeiba vasakul löövis, kui ülalt vaadata – fotograafide turmtule saatel. Poolteise tunni pärast, kui jumalateenistus läbi sai, ilmusid lillekuhilatega õnnitlejad ja tekkis uus järjekord tema ette.
Laupäeval 29. septembril toimus mihklipäevale pühendatud kontsert Mart Siimeri loomingust, pealkirjaga „Püha Miikaeli mõõk“. Osa Einar Soone punaseid sünnipäevaroose oli kirikus altari lähedal vaasides.
Ilmselgelt jäi meie kooril seekord jaksu harjutamiseks väheks – kahjuks ei jõudnud paljud neisse proovidesse, mis enne kontserti olid ette nähtud - , aga õnneks oli meil peateoses ka episoodilised osad. Küll aga oli meie laulda Siimeri Missa ja paar psalmi, jubilatsioon. Muidugi ka seekord lõpulauluks pandud hittlugu „Kuidas ma teaksin“, kus lisaks orelile ja viiulile oli seekord saatepilliks saksofon.
Osalesid Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekoor, Püha Miikaeli Poistekoor ja VHK (Vanalinna hariduskolleegium) Muusikakooli orkester. Orelit tallas Mart Siimer, kes jälle tegi oma vahvaid nalju, seekord ei meeldinud talle orelikõla ja ta isegi teatas mingil hetkel, et üks laul tuleb ära jätta, ta ei saa pilli kontrolli alla! Õnneks Mikk võttis asja rahulikult, dirigeeris meid edasi ja rahustas teda – ja juba Mart ütleski õnnelikult, et orel on kontrolli all!
Kontsert tõi kiriku üsna rahvast täis, aga lastel on ju ka palju sugulasi-sõpru. Alguses laulsid poisid altari eest ühe Siimeri psalmi Kadri Hundi dirigeerimisel, siis meie ülevalt Pireti juhatamisel psalm 103, 102 ja jubilatsiooni. Edasi tuligi missa, kus viimase osa Agnus Dei laulis kaasa poistekoor.

Peateos Püha Miikaeli mõõk oli tõeliselt eriline ja kaunis. Doris Kareva sõnad, esiettekanne juba 2002. aastal. Orkester mängimas keskaegset muusikat, laste puhtad hääled ja kummaliselt kurvad ja sügava sisuga sõnad – kõik kokku oli niivõrd müstiline ja ilus elamus, et oleks tahtnud lõputult kuulata. Publik all kirikus kuulas ka väga vaikselt ja isegi lapsed olid kuss. Kuna oli väga soe sügispäev, peaaegu suvise temperatuuriga, oli pärast kontserti pikalt inimesi veel kiriku ees juttu ajamas ja tervitusi ütlemas. Helid ja sõnad kumisesid veel pikalt peas.