Kontsertkoori lipp Foorum Koosseis Kroonika Repertuaar Kontaktandmed Hooaeg Kaarli kiriku kodulehekülg Proovid Tutvustus
 

KROONIKA
HOOAEG 2004-2005

Koori kroonik - Kadi Heinsalu

Madis-Reneč: ei kujuta elu koorita ette!

Bassirühma liige Madis-Reneè Lember on vaheaegadega laulnud kooris alates esimesest proovist. Kõige rohkem meeldib talle laulda Ene Üleoja käe all, ja ehkki nüüd on dirigendiks viimase poeg, ei kujuta Madis enam elu koorita ette.

Madis räägib: Olen selle koori vanimaid koosseisulisi liikmeid, seda küll pikemate pausidega. Tulin koori juba selle asutamishooajast ja tegin kaasa ka kõige esimese proovi. Nii ma siis olin ja laulsin kuni 1993.a.jaanuarini ja 1997.a. novembrist liitusin taas seltskonnaga. Ülemöödunud hooajal tekkis taas paus, mulluse hooaja algusest tänaseni teen jälle kaasa.

Koori kutsus mind laulma omal ajal Marika Kahar ja pärast esimest pikemat pausi Renate-Maria. Lisaks läksin siis õppima mõneks ajaks Konsistooriumi Kirikumuusikakooli, kus üheks tingimuseks oli kirikukooris laulmine. Nüüdseks ei kujuta ma enam oma elu ilma selleta ette!

Meil on olnud väga mitmeid meeldejäävaid kontserte nii kodupinnal kui kaugemal: esinemised vabariigi aastapäeva kontsertidel, jõulujumalateenistustel, lihavõtteaja üritustel(Dubois "Seitse sõna ristil") ja muidugi mullukevadine Sarapiku "Kellamissa" ettekandmine kahasse suurepärase Voces'e kollektiiviga, ka Tobias-Duesbergi “Reekviem” ja sellehooajane ettevõtmine - H.Lepnurme kantaat "Lunastus Kristuses", jätsid väga sümpaatse mulje; välismaistest esinemistest meie koori esimesel välisreisil Saksmaal Ahrensburgis, Rooma hiilgav koorikonkursil esinemine, Amiens'i koorikonkurss ja kontserdid, Helsingi Kaljukiriku kontsert ja kontsert Skien'is Norras.

Hiljuti toimunud koori juubelipeo eredaim moment oli Madise arvates, “ natuke võibolla küll iseenese sabakergitavalt, etendus "Lauljaidotsitakse", sest mu sisetunde järgi võttis publik selle väga soojalt vastu.”

Kõige paremini tundsin end peol lauldes Ene Üleoja juhatusel: tulid meelde head vanad ajad ja üleüldse on temaga lihtsalt hea.

Kogu pidu oli väga meeldiv ja kõik osalejad oskasid ära tabada stiilinõude, olles riietatud tõepoolest pidulikult ja samas peenemaitseliselt-naljakalt! Võib olla oleks võinud mingil määral suurema süvenemisega vaadata koorivideoid meie üliedukatest ülesastumistest nii Itaalias kui Prantsusmaal.