Kontsertkoori lipp Foorum Koosseis Kroonika Repertuaar Kontaktandmed Hooaeg Kaarli kiriku kodulehekülg Proovid Tutvustus
 

KROONIKA
HOOAEG 2004-2005

Koori kroonik - Kadi Heinsalu

Hugo Lepnurme mälestuskontsert
31. okt 2004 Estonia kontserdisaalis

Oktoobri viimasel nädalavahetusel oli kummalgi puhkepäeval kuhjaga laulmist: 3-4 tundi Estonia kontserdisaalis, sest toimus Hugo Lepnurme 90nda sünniaastapäeva mälestuskontsert. Meie koorile oli see esimene selle hooaja suurem ülesastumine, mis sest, et koos teiste kooridega.

Kontsert toimus pühapäeva, 31. oktoobri pärastlõunal täismajale ja kooride etteaste oli selle kulminatsiooniks. Esitasime 1955. aastal valminud kantaadi “Lunastus Kristuses”, kontserti kandis üle Klassikaraadio.

Lepnurme meenutuskontserdid ja üritused olid kestnud juba terve nädala. Eelmised kaks nädalat, peaaegu liialdamata igal õhtul oli midagi ees seoses ettekandega. Kas Lepnurme kantaadi harjutamine Muusikaakadeemias, Vanalinna Muusikamajas, või esinemine kirikus teiste Lepnurme koorilauludega. Oli raske lauljaid igaks korraks mobiliseerida, ikka kippusid read hõredaks jääma. Mehed jäid kõigele lisaks ekstra “järeltundi”, reede õhtul pealegi.

Laupäeval, päev enne ettekannet, kogunesime Estoniasse RAMi saali, veel üks proov koos orkestriga. Neli kirikukoori koondnimetusega Coro Consonante. Õieti oleme selle nimel all suurteoseid laulnud 2001. aastast, Lehari Kausteli juhtimisel ja Heli Jürgensoni koormeistrikäe all.

Nagu ikka, mida lähemale esinemine jõudis, seda rohkem hakkas teos välja tulema ja meeldima. Heli ja Lehari nõudmised ei tundunud enam norimisena ja lõpuks ei norinud nad enam nii väga.

Kui koorid olid esinemiseks mundrid selga ajanud, selgus, et esindame Eesti lipu värve: sinine, must, valge. Kirjadega järgi on ühiskoorid 80 lauljat, nii palju meid ei olnud, kuid 60 ringis kindlasti. Ka pooltõbine Mikk Üleoja, meie dirigent, oli end haigevoodist välja ajanud ja laval. Heli laulis altide rivis.

Pärast ettekannet matsutasime kringli, kohvi ja teelaua taga, mis kaetud sealsamas RAMi ruumis. Jagati kingitusi, Lehari tänas ja kiitis.