Kontsertkoori lipp Foorum Koosseis Kroonika Repertuaar Kontaktandmed Hooaeg Kaarli kiriku kodulehekülg Proovid Tutvustus
 

KROONIKA
HOOAEG 2003-2004

Koori kroonik - Kadi Heinsalu

Metsaistutuse rõõm Kloogal

Laupäeval, 8. mai varahommikul kogunes kümmekond unisevõitu ja maariietes tüüpi Tallinna Sakala keskuse ette. See oli meie koori panus üle-Eestilisse metsaistutuse kampaaniasse: Euroopa Liiduga liitumise auks miljon puud. Istutajateks koorilauljad.
Meile tellitud hall Samati buss sai pisut kauem oodata, kuna andsime akadeemilise hilinemise veerandtunni paarile sissemagajale, kes kahjuks ei jõudnudki.
Edasi kihutasime hooga Niitvälja-Klooga tee ristile, ja buss paiskas meid maantee serva välja. Esimese hooga tundus, et tulebki maanteeserv puid täis istutada, aga ei. Ootasime metsameest, keda ei tulnud ega tulnud. Helistamisel selgus, et ootasime vales teeristis. Edasi tiirutasime mitu ringi mingitel ühendusteedel ja sõitsime paar korda edasi-tagasi üle raudtee, kuni lõpuks õige metsatee kätte saime.
Istutusmaastik oli üsna sügaval metsas, raiesmik, suurte kuuskede-lehtpuude vahel. Meist oldi ette jõutud: mitukümmend inimest askeldas juba puude vahel ja üksik metsavaht komplekteeris, higi otsa ees, neile kuusetaimi. Haarasime auto järelkärust lapikud labidad, töökindad ja jagunesime paaridesse. Kuusetaimed anti kaasa ja kästi otsida metsa all lagedamaid platse, kuhu need istutada.
Töö algas umbes kell 11.00. Kella üheks oli lubatud suppi ja leiba, seega töötegemiseks kaks tundi. Selline aeg konti ei murra ja ära ei hirmuta. Õige pea sai esimene ports kuusetaimi läbi ja tuli uute järele minna. Vahepeal käidi teiste taimelava uudistamas ja võrdlemas. Arvestust täpselt istutatud puude üle ei toimunud, kuid vahest kuni sada taime paari kohta tuli ära.
Eraldi kiitust vajavad väikesed metsaistutajad: Risto tütreke ja Allani ja Triinu kaks vanemat võsukest, kes vapralt ja isukalt töö kallal olid.
Kella üheks olime muidugi kõik supiköögis. Sama metsamees, kes enne kuuseistikuid jagas, oli kätte haaranud supikulbi ja jagas kanasuppi. Supikausid süles, räntsatasime metsa alla ja ühise perena lasime toidul hea maitsta. Mõni lubas kunagi selle koha üle vaadata, kas puud ikka hakkasid kasvama. Kuid kui isegi ei hakanud, siis põtradele-kitsedele ikka rõõmu tegime, sest nendele noored puutaimed väga mekivad!

Metsa istutamas