Kontsertkoori lipp Foorum Koosseis Kroonika Repertuaar Kontaktandmed Hooaeg Kaarli kiriku kodulehekülg Proovid Tutvustus
 

KROONIKA
HOOAEG 2003-2004

Koori kroonik - Kadi Heinsalu

Ühiskontsert Voces Musicalesega
Neljapäev, 25. märts

Tegemist oli hoolikalt ja kaua ettevalmistatud esinemisega, Paastumaarjapäeva jumalateenistusel. Nii meie koor kui Muusikaakadeemia koor Voces Musicales oli harjutanud eraldi Peep Sarapiku Kellamissat. Ütleks, et juba kuni paar kuud.
Tulemus oli imeline. “Kadunud Sarapik oli geenius,” sosistas nii mõnigi kooriproovides, kui missa harjutada võtsime. Kahe koori kooskõla sai proovida mõni päev enne esinemist ühisproovis Muusikaakadeemias.
Tänu Vocese kõrgele tasemele (Miku kommentaar päev pärast kontserti meile: “Tegemist on parima Eesti taidluskooriga - usun, et kõigil oli sellest kogemusest midagi kõrva taha panna”) hüppas kindlasti pisut kõrgemale ka meie tase. Ehkki sopranite kroonilist vajumist see ära ei kaotanud!
Kontserdipäeval oli tuisune nagu viimasel ajal tavaliselt meie kontsertidel. Erinevalt jõulukontserdi eriolukorrast keegi tuisu pärast hiljaks ei jäänud. Kuulajate seas oli grupp Klassikaraadio inimesi, kes jumalateenistusest otseülekande tegid, ühtlasi oli ka küüditamise kurb aastapäev.
Voces esitas alguses kaks laulu eraldi, esimesena ka meie repertuaari kuuluva Palestrina Sicut Servuse, mis nende esituses kõlas taevalikult, tuli tunnistada. Lõpetasime kahe oma lauluga: Kruusimäe Ave Maria ja Schützi kaheksahäälse Herr, wenn ich nur dich habe.
Ja kui see kõik tunni pärast läbi sai, teatas Mikk reipa üllatusega: “Ja kontsert toimuski!”. Selle kokkuvõtva tõdemusega oli hea koju minna.