Kontsertkoori lipp Foorum Koosseis Kroonika Repertuaar Kontaktandmed Hooaeg Kaarli kiriku kodulehekülg Proovid Tutvustus
 

KROONIKA
HOOAEG 2003-2004

Koori kroonik - Kadi Heinsalu

Kontsert Juuru kirikus
Laupäeval, 27. septembril

Laupäev, 27. september. Juuru kiriku kontsert oli uuele peadirigendile Mikk Üleojale esimene etteaste koos meiega. Kontsert algas õhtul kell kuus ja umbes poolteist tundi enne seda vedas valge reisibuss koori läbi pooleldi mahajäetud küla kirikuni. Oli päikseline, kuid külm ilm. Punased õunad rippusid mahajäetud aedades kirikuaia taga. Mõni ammu unustatud jalgvärav kääksus tuules. Inimesi peaaegu liikumas ei olnud.
Kiriku ukse ees ootas meid õigel ajal “Vallatute kurvide” filmist tuttav Terje Luik - nüüd juba hallineva peaga proua. Kirik oli ilus ja lihtne, kuid veel külmem kui õues ilm. Nagu Piret märkis, selles “külmkapis” tegime natuke trenni ja siis 5 meetrit edasi koguse majja mundreid selga ajama ja rivistuma.
Kontsert umbes 15 kuulajale. Kirikuõpetaja oli noor musta habemega mees, kes pakkus huvitavaid kontraste. Tema hääl ja lühike jutlus enne kontserti oleks sobinud pigem elukogenud vana kirikuõpetaja suhu.
Mikk oli valinud laulud komplektidena. Mõned Sisaskid, mõned Kreegid, Hella Teder, veel Eesti heliloojaid. Alustuseks ühehäälsed samateemalised koraalid vaheldumisi Durufle Ubi Caritase ja Tantum Ergoga. Eriline elamus oli kuulata Mikku laulmas Kreeki ja teisi heliloojaid, vahepaladena meie lugude vahel. Viimane pala oli Mart Siimeri laul oreli/klaveri saatel, olenevalt võimalustest. Seekord oli orel. Piret vudis kuidagi väljastpoolt kirikut üles kooripealsele ja asus sissejuhatuse juurde. Orel kukkus ohkima ja puhkima, andes iga heliga teada, kui vaevaline ja raske on talle see üritus. Ei mäleta, et ennist proovis oleks orel nii imelikke häälitsusi teinud. Kokkuvõttes kukkus see kõik naljakalt välja, seda enam, et noore kirikuõpetaja ilme all kirikus peegeldas täpselt oreli kannatusi, ja kui see viimase raginaga oma etteaste lõpetas, libises ka üle kirikuõpetaja näo kergendusnaeratus.
Pärast kontserti ootas meid koguduse majas kringlite ja kuuma teega kaetud laud. Külmetanud häältele kulus see marjaks. Bussijuht sai üsna kaua oodata, enne kui siht Tallinna suunas võeti.


Pühapäev, 28. september. Jumalateenistus
Miku esimene etteaste sai tegelikult järgmisel hommikul tõestuse sellest, kui kivistuvad on vanad tõed. Pühapäeval oli meie kord osaleda Kaarli kirikus hommikusel jumalateenistusel, mis muide Norra külaliste auks oli kakskeelne. Piiskop Einar Soone juhatas meid sisse järgmiselt: “…ja täna teenib Kaarli kontsertkoor dirigent Heli Jürgensoni juhatusel”. Kahin käis läbi koori ja Mikk pugistas lõbusalt naerda. Mõne aja pärast suundus Piret kikivarvul kooripealselt alla altari juurde ja andis Soonele paberitüki. Kui jõudis kätte eestpalvete aeg, siis paluti õnnistust ka kontsertkoori uuele peadirigendile Mikk Üleojale, kes “tegelikult täna seda koori juhatab”, ja sellega sai tõde jälle jalule seatud.