Kontsertkoori lipp Foorum Koosseis Kroonika Repertuaar Kontaktandmed Hooaeg Kaarli kiriku kodulehekülg Proovid Tutvustus
 

KROONIKA
HOOAEG 2001-2002

Koori kroonik - Kadi Heinsalu

Vabariigi aastapäeva jumalateenistus
Pühapäev 24. veebruar 2002

Juba mitmes aasta peetakse just Kaarli kirikus vabariigi aastapäeva auks korraldatud pidulik jumalateenistus, kus osalevad nii luteri kiriku peapiiskop Eestis Jaan Kiivit kui Eesti Vabariigi President ja teised olulised riigitegelased ja kirikutegelased.
Ja justkui reeglipäraselt igal aastal täidab jumalateenistuse muusikalise poole meie koor ja piirivalve puhkpilliorkester. Jumalateenistust kantakse igal aastal üle ka ETVst.
Seekord oli üks kahest laulust, mida pidime esitama, helilooja Mart Siimeri esiettekandele tulnud teos "...palveteks põimitud peod", mida saime oreliga harjutada sama nädala esmaspäeval ja hõredale publikule ette kanda sama nädala teisipäeval, kui meie koori täita oli teisipäevane muusikatund. Tolle esinemise kohta ütles Heli hiljem proovis, et kui mingi laul õnnestus hästi, siis just Mart Siimeri laul.
Siimer ise saatis meid orelil ka pühapäeval. Pidupäeva jumalateenistus oli väliste olude poolest suurepärane: päike paistis sisse igast kirikuaknast ja õues oli õhutemperatuur nullkraadi lähedal.
Sellises meeleolus kujunes ka esinemine rõõmsaks ja vabaks. Esimesena laulsimegi Siimeri laulu, mis Heli näoilmet jälgides õnnestus päris kenasti. Teine laul, Ella Tederi poolt kirjutatu ja esitatud vabadussõjas langenute mälestuseks, kõlas jumalateenistuse lõpu poole ja tundus ka normaalselt kõlavat.
Kuna aega oli piisavalt, sai igaüks soovi korral poolteise tunni pärast üritust ETVst üle vaadata. Kaamerad olid sätitud sopranirühma juurde ja eriti kenasti oli peale jäänud Heleni innukas laulmine.